Porady - poradnik

Czym kierować się podczas wyboru choinki?

choinkaPodobnie, jak w przypadku wszystkich pozostałych zakupów, przy wyborze choinki należy kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Pierwsza rzecz, jaką należy uwzględnić to rozmiar drzewka. Należy dostosować je odpowiednio do wnętrza, w którym ma stanąć na święta. Producenci sztucznych choinek z roku na rok wprowadzają na rynek coraz to inne nowości. Jednak dobry wybór to nie taki, który dyktuje moda, a uwzględniający dopasowanie choinki do stylu, w jakim urządziliśmy naszą przestrzeń mieszkalną. W sklepach można znaleźć choinki przypominające swoim wyglądem prawdziwe drzewo świerku lub jodły, kształtowane, tj. posiadające formę kuli, stożka, piramidy, czy elipsy oraz choinki kolorowe, świecące i wiele innych. Aktualnie, elegancka choinka nie kosztuje majątku, ale i tak nie kupujemy jej raczej na jeden sezon. Dlatego też, wybór powinien być przemyślany.

Jak zapewnić dziecku optymalne warunki do rozwoju?

pokój dzieckaWszystkie dzieci, niezależnie od wieku i stanu zdrowia potrzebują odpowiednich i sprzyjających ich rozwojowi warunków. Zapewnienie tych warunków sprowadza się najczęściej do odpowiedniego urządzenia pokoju dziecka. Poprzez odpowiednią aranżację przestrzeni życiowej każdy z nas rozumie jednak coś zupełnie innego. Nie istnieje zatem żaden schemat, według którego należy aranżować pokoje naszych dzieci. Każde z nich jest bowiem inne i każde ma inne potrzeby. Potrzeby te zależą od wieku dziecka, jego płci i indywidualnych upodobań. Mądrość opiekunów w urządzaniu pokoju dziecięcego powinna polegać na wzięciu owych potrzeb pod uwagę i stworzeniu optymalnych warunków do rozwoju dziecka. U dzieci zdrowych uwzględnia się przede wszystkim potrzebę snu, zabawy, odpoczynku, zdobywania wiedzy i poszerzania jej. U dzieci z zaburzeniami oprócz wymienionych powyżej aspektów – należy dodatkowo uwzględnić potrzebę usprawniania i określonej stymulacji rozwoju dziecka.

Jak nadać wnętrzu afrykańskiego klimatu?

wnętrze w stylu afrykańskimAfryka to kontynent odległy i dla wielu z nas wciąż niedostępny. Kojarzony bywa z palącym słońcem pustyni oraz egzotycznymi zwierzętami i sawanną. Osoby, które tęsknią za afrykańskim klimatem mogą stworzyć jego namiastkę we własnych „czterech ścianach”. Nie musi to być nowa aranżacja całego mieszkania, a jedynie zorganizowanie kącika w stylu afrykańskim, z którego będziemy korzystać okazjonalnie. Kolory pasujące do tego rodzaju przestrzeni to przede wszystkim kolory ziemi oraz biel i czerń kontrastująca z intensywną pomarańczą, słoneczną żółcią i ciemną zielenią. Jeśli chodzi o wzornictwo, to jak najbardziej wskazane są motywy zwierzęcych cętek oraz pasków. Trzeba jednak uważać z ilością tego rodzaju wzorów, ponieważ przy ich zastosowaniu nietrudno o wywołanie wrażenia kiczu.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także