Aranżacje - poradnik

Drzwi przesuwane w salonie?

zdjęcie 1Często drzwi przesuwane są jedynym rozwiązaniem, gdy dysponujemy niewielką przestrzenią. Warto je wybrać, gdy nasz salon nie jest dużych rozmiarów. Warto zauważyć, że drzwi przesuwane można wykorzystać także do szaf wnękowych oraz gdy potrzebujemy reprezentatywnych drzwi do innego pokoju. Obecnie drzwi przesuwane są solidne i ładne. Montować je można na wiele sposób, dzięki czemu są w stanie zaspokoić nawet najbardziej wyszukane gusta.  Drzwi przesuwane zwykle montowane są na metalowych prowadnicach, a skrzydła drzwiowe wykonane są z drewna lub coraz częściej ze szkła. Często obok drzwi montuje się elementy dekoracyjne w postaci przeszklenia i wypełnienia, które razem z drzwiami tworzą spójną całość oddzielając pomieszczenia. Pojedyncze przesuwane drzwi montuje się na prowadnicach, stosuje się maskownicę oraz belkę montowaną na ościeżnicy. Do wyboru mamy także drzwi teleskopowe, które umożliwiają schowanie dwóch skrzydeł drzwiowych w jednej kasecie. Wysuwając jedno skrzydło, automatycznie wysuwamy także drugie. Drzwi takie są świetne, gdy miejsce na zabudowę kasety mamy tylko z jednej strony. Drzwi przesuwane mogą być świetnym elementem ozdobnym.

Jak sprawdzą się w kuchni czarne meble?

zdjęcie 1

Kuchnie w kolorze czarnym są niezwykle eleganckie jednak mało kto decyduje się na zastosowanie tego koloru mebli. Taka aranżacja jest niezwykle trudna. Wystarczy zły dobór kolorów a wnętrze może wyglądać przytłaczająco i mało przytulnie. Kolor czarny teoretycznie pasuje do wszystkiego. Jednak najlepiej będzie się komponował z bielą oraz z jaśniejszymi gatunkami drewna. Meble w kolorze czarnym świetnie będą wyglądały w wykończeniu na wysoki połysk.

Czy niebieskie meble sprawdzą się w kuchni?

zdjęcie 1Kolor niebieski w stylistyce wnętrz bardziej kojarzy się nam z wystrojem sypialni, łazienki, może ewentualnie pokoju dziennego. W kuchni nieczęsto można spotkać meble w tym kolorze. Ale przy odpowiednim zestawieniu z dodatkami oraz wybraniu ciekawego odcienia tej barwy, można uzyskać zupełnie zaskakujące efekty. Błękit w połączeniu z  naturalnym drewnem, lub ciepłymi odcieniami beżu, czy odcieniami szarości traci na swym chłodzie. Meble w tym kolorze stosuje się w kuchniach nowoczesnych. Chociaż drewniany kredens w odcieniu przykurzonego błękitu stanowić może centralny punkt, pięknego rustykalnego wnętrza. Wbrew pozorom niebieskie kuchnie przy odpowiednim doborze odcieni i barw nie zawsze muszą sprawiać zimny charakter, a na pewno charakteryzują się pozytywnym i świeżym wyglądem.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także