Czyszczenie i konserwacja - poradnik

Jak czyścić pralkę?

  • zdjęcie 1Przed czyszczeniem pralki odłącz ją od prądu.
  • Obudowę urządzenia czyść ciepłą wodą z dodatkiem łagodnego, neutralnego detergentu typu „ludwik” lub mydła. Unikaj ścierających i żrących środków, które mogłyby naruszyć jej powierzchnię.
  • Po każdym praniu wytrzyj do sucha czystą ściereczką drzwiczki i uszczelki.
  • Filtr pompki odprowadzającej wodę zbiera włókna i niewielkie przedmioty, które pozostały w pralce. Aby zapewnić bezawaryjną pracę pralki, czyść go regularnie np. starą szczoteczką do zębów.
  • Środki piorące i zmiękczające pozostawiają na zasobniku osad. Zabrudzony zasobnik myj pod bieżącą wodą.

Jak odnowić starą szafę?

zdjęcie 1Wymiana mebli do dość duży wydatek, dlatego warto zastanowić się nad ich odnowieniem, zamiast kupować nowe. Przy obecnych możliwościach jakie są na rynku możemy dać naszej starej szafie nowe życie i piękny wygląd. Najprostszą metodą odnowienia szafy jest zakup specjalnej tapety, którą przyklejamy do drzwi. Wybór jest tak duży, że każdy z nas na pewno znajdzie coś dla siebie. Innym ciekawym sposobem jest obicie szafy, lub samych drzwiczek jakimś ciekawym materiałem. Na pewno jest to dość pracowity sposób, ale efekt może być oszałamiający. Kolejnym ze sposobów jest przemalowanie szafy. Tutaj jest jednak wymagane zeszlifowanie szafy. Jeśli posiadamy szafę z drewna, to możemy ją oddać do renowacji. Powinniśmy jednak liczyć się z w miarę wysokim kosztem takiego zabiegu

Jak użytkować i konserwować garnki?

garnki (fot. shoppingsalesqueen-com)Garnki, szczególnie, jeżeli kosztowały nas nie mało powinny służyć nam przez długie lata. Droższe komplety na ogół posiadają instrukcję użytkowania i konserwowania. Postępowanie zgodne z zaleceniami producenta pozwoli na długotrwałą eksploatację naczyń. Ogólne założenia są jednak takie, że garnków nie należy myć bezpośrednio po ich użyciu, kiedy są jeszcze gorące. Może to, bowiem spowodować uszkodzenie powłoki ochronnej. Do mycia zaleca się stosować letnią wodę, delikatny zmywak i środki przeznaczone do materiału, z którego garnki są wykonane. Jeśli gotujemy na kuchence gazowej – płomień palnika nigdy nie powinien być szerszy, aniżeli dno garnka.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także