Czyszczenie i konserwacja - poradnik

Jak dbać o podłogę z drewna?

drewniana podłogaDrewniane podłogi w naszych kuchniach są praktycznym, eleganckim i pięknym uzupełnieniem aranżacji całego mieszkania. Jednak by długo zachwycały swym naturalnym pięknem należy szczególnie o nie dbać. Drewno jako materiał naturalny dość szybko ulega zużyciu. Aby przedłużyć jego trwałość należy postawić głównie na systematyczna i odpowiednio dostosowaną pielęgnację. Do wyboru mamy specjalne oleje, woski, pasty, mydła i płyny do drewna. Jednak równie dobrze  - dla tych, którzy cenią sobie domowe sposoby pielęgnacji – sprawdza się zastosowanie zimnej esencji z czarnej herbaty. Z powodzeniem można stosować ją do czyszczenia lakierowanych drewnianych podłóg.

Jak myć kryształy?

zdjęcie 1Do mycia kryształów używamy tylko zimnej wody. Jeśli są tak zabrudzone, że trzeba je czyścić za pomocą detergentów, to następnie należy je dokładnie wypłukać w bardzo zimnej, czystej wodzie, ponieważ pod wpływem ciepła kryształy matowieją.

Jak usunąć osad z urządzenia do gotowania jaj?

jajowar (fot. eurocosm.com)Urządzenie do gotowania jaj inaczej zwany jajowar pozwoli nam w łatwy i szybki sposób ugotować jajka. Jednak jak każdy elektroniczny sprzęt należy dbać o jego konserwację. Jak łatwo usunąć osad z urządzenia do gotowania jaj? Domowy sposób na osad to użycie roztworu z octu i wody. Roztwór należy wlać do urządzenia na ok. godzinę a następnie dokładnie wypłukać.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także