Porady - poradnik

Jak mocować zewnętrzne dekoracje świetlne ?

Lampki LED
Światełka ledowe są używane do dekoracji domu na święta.
Do wykonania świątecznej dekoracji świetlnej na zewnątrz budynku można w dzisiejszych czasach wynająć profesjonalną firmę usługową. Jednakże indywidualni właściciele domów jednorodzinnych nie robią tego zbyt często. Przysłowiowy Kowalski lub Nowak albo idzie na tzw. łatwiznę, albo też jest bezwzględnym pasjonatem dekorowania domu na święta Bożego Narodzenia, z jego zewnętrznej strony. Osoby, które nie mają zbyt wiele wolnego czasu, a pragną podkreślić świetlną dekoracją niezwykłość omawianych świąt – kupują po prostu gotowe, uformowane przez producenta ozdoby świetlne i jedynie zawieszają je w określonym miejscu, na uprzednio przygotowanym haku. Zaś ci, którzy pragną czegoś więcej – najczęściej sami znajdują sposób na montaż świetlnej dekoracji świątecznej. Sposobów na to jest prawdopodobnie nie mniej, niż zapaleńców tworzenia świetlnych iluminacji świątecznych.

Jak zapewnić dziecku optymalne warunki do rozwoju?

pokój dzieckaWszystkie dzieci, niezależnie od wieku i stanu zdrowia potrzebują odpowiednich i sprzyjających ich rozwojowi warunków. Zapewnienie tych warunków sprowadza się najczęściej do odpowiedniego urządzenia pokoju dziecka. Poprzez odpowiednią aranżację przestrzeni życiowej każdy z nas rozumie jednak coś zupełnie innego. Nie istnieje zatem żaden schemat, według którego należy aranżować pokoje naszych dzieci. Każde z nich jest bowiem inne i każde ma inne potrzeby. Potrzeby te zależą od wieku dziecka, jego płci i indywidualnych upodobań. Mądrość opiekunów w urządzaniu pokoju dziecięcego powinna polegać na wzięciu owych potrzeb pod uwagę i stworzeniu optymalnych warunków do rozwoju dziecka. U dzieci zdrowych uwzględnia się przede wszystkim potrzebę snu, zabawy, odpoczynku, zdobywania wiedzy i poszerzania jej. U dzieci z zaburzeniami oprócz wymienionych powyżej aspektów – należy dodatkowo uwzględnić potrzebę usprawniania i określonej stymulacji rozwoju dziecka.

Jak nadać wnętrzu afrykańskiego klimatu?

wnętrze w stylu afrykańskimAfryka to kontynent odległy i dla wielu z nas wciąż niedostępny. Kojarzony bywa z palącym słońcem pustyni oraz egzotycznymi zwierzętami i sawanną. Osoby, które tęsknią za afrykańskim klimatem mogą stworzyć jego namiastkę we własnych „czterech ścianach”. Nie musi to być nowa aranżacja całego mieszkania, a jedynie zorganizowanie kącika w stylu afrykańskim, z którego będziemy korzystać okazjonalnie. Kolory pasujące do tego rodzaju przestrzeni to przede wszystkim kolory ziemi oraz biel i czerń kontrastująca z intensywną pomarańczą, słoneczną żółcią i ciemną zielenią. Jeśli chodzi o wzornictwo, to jak najbardziej wskazane są motywy zwierzęcych cętek oraz pasków. Trzeba jednak uważać z ilością tego rodzaju wzorów, ponieważ przy ich zastosowaniu nietrudno o wywołanie wrażenia kiczu.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także