Montaż - poradnik

Jak można zamontować brodzik?

Jak można zamontować brodzik? Pierwszą ewentualnością jest zamontowanie brodzika na nogach. Można też wpuścić go w posadzkę lub jeśli producent oferuje podstawy styropianowe, na podstawie.

zdjęcie 1

Jak zaplanować gniazdka w salonie?

zdjęcie 1Rozmieszczenie gniazdek w salonie powinno być starannie przemyślane. Zdarza się, że salon podzielony jest na kilka stref: strefę telewizyjną, strefę wypoczynkową czy strefę jadalnianą. Gniazdka w każdej z tych stref muszą umożliwiać wygodnie z nich korzystanie. Planując gniazdka, należy liczyć się z pewnymi zasadami, generalnie na każde 5m2 pomieszczenia powinno znaleźć się przynajmniej jedno gniazdko, montowane na wysokości 0,3 m. Oczywiście w salonie z wydzielonymi strefami, gniazdek musi być znacznie więcej. I tak, w strefie telewizyjnej konieczne są przynajmniej dwa gniazdka podwójne, jeśli dodatkowo planujemy umieścić lampkę, także należy wziąć to pod uwagę. W strefie wypoczynkowej, z pewnością przyda się jedno gniazdko podwójne, podobnie jak w strefie jadalnianej.

Czym się kierować przy wyborze płytek do łazienki?

zdjęcie 1Wybór płytek do łazienki wbrew pozorom nie jest prosty. Ogrom wyboru wzorów, kolorów, kształtów sprawia, że zapominamy o parametrach technicznych.  Wybierając płytki do łazienki zwróć uwagę nie tylko na ich wygląd, ale również parametry techniczne: nasiąkliwość i antypoślizgowość.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także