Czyszczenie i konserwacja - poradnik

Jak odkurzać książki?

zdjęcie 1Osoby, które posiadają okazałe księgozbiory wiedzą ile wysiłku należy wkładać w odkurzanie książek. W sklepach można dostać wiele akcesoriów do ręcznego odkurzania, ale na pracę trzeba poświęcić odpowiednią ilość czasu i przede wszystkim energii. Dlatego skuteczną ochroną książek przed kurzem mogą stać się przeszklenia półek i regałów, na których przechowujemy nasze tomy. Rozwiązanie to jest nie tylko ochroną przed kurzem. Dodatkowo sprawdza się w przypadku osób lubiących minimalizm i pełną harmonię we wnętrzu.

Czym wyczyścić płytki?

płytki kuchenneZ niektórymi zabrudzeniami nie radzą sobie żadne specjalistyczne detergenty – warto wtedy sięgnąć po zwykły ocet. Płytki umyte roztworem z octu nie tylko nabiorą blasku, ale też będą bardziej odporne na wilgoć. Dodatkowo, od czasu do czasu, warto przetrzeć je preparatem do polerowania terakoty. Należy nanieść go na całą powierzchnie pokrytą płytkami ceramicznymi i zanim emulsja zupełnie zaschnie wypolerować płytki za pomocą miękkiej, bawełnianej ściereczki. Dzięki temu zabiegowi można skutecznie uniknąć osadzania się kamiennego nalotu. Natomiast na płytki, które zdaje się, że na zawsze straciły swój blask może pomóc roztwór salmiaku.

Jak wyczyścić pozłacaną armaturę kuchenną?

zdjęcie 1
Zwykłe mleczka do czyszczenia mogą spowodować powstawanie drobnych zarysowań, które bezpowrotnie uszkodzą naszą piękną armaturę. Warto pamiętać, by do jej czyszczenia używać jedynie bawełnianej ściereczki nasączonej wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także