Naprawa i remont - poradnik

Jak przygotować podłoże pod płytki ceramiczne?

Jak przygotować podłoże pod płytki ceramiczne? Przed przystąpieniem do układanie płytek trzeba dokładnie oczyścić podłoże z kurzu, brudu, pyłu i resztek starej farby. Odpadające fragmenty tynku trzeba skuć, a następnie wypełnić. Chłonne powierzchnie trzeba zagruntować.

zdjęcie 1

Jak montować panele ścienne?

panele ścienneObecnie na rynku mamy dostępną całą paletę kolorów w jakich występują panele ścienne, jak również szeroki wybór faktury. Można je podzielić na dwa rodzaje ze względu na materiał, z którego zostały wykonane: drewnopodobne z płyty MDF i z tworzyw sztucznych. Warto wiedzieć, że panele ścienne są bardzo praktyczne w użytkowaniu, gdyż można je czyścić zwykłymi detergentami. Jeśli już zakupimy panele i zdecydujemy się montować je sami, powinniśmy przygotować: wiertarkę, gwoździe, młotek, poziomicę, dyble, piłkę do drewna, wkręty do drewna. Pierwszą rzeczą, od której powinniśmy zacząć to przymocowanie do ściany kawałka listwy drewnianej i jej pionizacja. Następnie w drugim końcu robimy to samo z kolejną listwą, po czym pomiędzy nimi, w pewnych odstępach, przykręcamy kolejne, tworząc stelaż pod panele. Jak skończymy stelaż, możemy przystąpić do montażu paneli. Przybijamy je do listew gwoździami o wysokości 1,5 cm. Gwoździe należy wbijać na ukos na łączeniach paneli. Aby połączyć panele z drugą ścianą bądź podłogą, musimy wykorzystać do tego listwy narożnikowe. Możemy je również przybić gwoździami, ale dobrym sposobem jest również przyklejenie ich. Pełnią one głównie funkcję estetyczną.

Jak zmienić wygląd mebli?

meble pokojowePrzychodzi taki moment, że każdy z nas chciałby odświeżyć, a nawet całkowicie zmienić wygląd mebli w domu, czy mieszkaniu. Niestety na ogół wiąże się to z dość dużymi kosztami. Istnieje jednak kilka dość prostych sposobów, dzięki którym możemy odświeżyć, bądź też całkowicie zmienić wygląd naszych mebli. Najprostszym sposobem, ale nadal dość kosztownym, jest po prostu wymiana frontów szafek. Niestety może okazać się również, że ciężko będzie nam znaleźć nowe fronty pasujące do naszych mebli. Innym sposobem jest pomalowanie lub oklejenie frontów. Na rynku mamy dostępną szeroką paletę farb oraz niezliczoną ilość wzorów naklejek, przeznaczonych właśnie na meble. Pamiętajmy tylko, aby przed przystąpieniem do malowania lub oklejania frontów odpowiednio je przygotować, tzn. wyrównać powierzchnię i oczyścić.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także