Czyszczenie i konserwacja - poradnik

Jak przywrócić blask miedzianym garnkom?

zdjęcie 1Jeśli lubisz nietypowe rozwiązania w pracach kuchennych, to mamy dla Ciebie ciekawy sposób na przywracanie czerwonego blasku miedzianym patelniom, garnkom i sztućcom. Otóż aby połyskiwały one tak, jak za czasów swojej nowości  można do ich czyszczenia zastosować... ketchup.

Jak wyczyścić srebrne akcesoria kuchenne?

zdjęcie 1O ile srebrną łyżeczkę czy solniczkę możemy bez trudu zanurzyć, np. w zlewie wypełnionym odpowiednim roztworem przeznaczonym do czyszczenia sreber, o tyle z taką dużą paterą będzie to kłopotliwe. Warto wówczas wypróbować nieco inny, ale bardzo prosty sposób na czyszczenie srebra. Potrzebna będzie pasta do zębów i miękka szmatka. Nakładamy pastę na srebrny przedmiot i przy pomocy szmatki zaczynamy ją wcierać. Gdy usuniemy nalot, należy spłukać całość ciepłą wodą i osuszyć. Zamiast pasty do zębów można użyć specjalnej mieszanki wykonanej z sody oczyszczonej i wody wymieszanych w stosunku 3 : 1

Jak za pomocą folii aluminiowej przywrócić blask srebrnym sztućcom?

zdjęcie 1Folia aluminiowa, wrząca woda, soda oczyszczona i sól przywrócą twoim srebrnym sztućcom blask. Jak działa ta metoda? Należy wyłożyć dno zlewu, miski lub innego naczynia, w którym mamy zamiar myć sztućce folią aluminiową i włożyć do niego zaśniedziałe sztućce. Zalewamy wszystko wrzącą wodą, dodaj filiżankę sody oczyszczonej i szczyptę soli. Pozostawiamy na kilka minut. Nalot zostanie usunięty ze sztućców i osadzi się na folii aluminiowej a srebro odzyska swój dawny blask.

 

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także