Czyszczenie i konserwacja - poradnik

Jak rozjaśnić pociemniałe koszyczki wiklinowe?

zdjęcie 1W kuchni bardzo praktyczne są mniejsze i większe koszyczki wykonane z wikliny. Wyglądają estetycznie a do tego można w nich przechowywać całe mnóstwo małych, niezbędnych w kuchni akcesoriów. Jednak wiklina ma jedna zasadniczą wadę, dość szybko ciemnieje – głównie pod wpływem wilgoci, której w kuchni trudno uniknąć. Do konserwacji i rozjaśniania akcesoriów wiklinowych jak i bambusowych doskonale nadaje się ciepła woda z solą. Po wyszorowaniu trzeba je dokładnie wysuszyć , najlepiej wystawić je na świeże powietrze i działanie słońca, później nasmarować olejkiem cytrynowym.

Jak czyścić meble kuchenne z drzewa orzechowego?

Do czyszczenia drewna orzechowego należy używać nafty, którą trzeba pozostawić tak długo, aż dokładnie wsiąknie w powierzchnię mebli, po czym bardzo dokładnie je wypolerować. Zabieg ten doskonale usunie wszelkie zabrudzenia a meblom przywróci blask nowości.

zdjęcie 1

Jak odnowić starą szafę?

zdjęcie 1Wymiana mebli do dość duży wydatek, dlatego warto zastanowić się nad ich odnowieniem, zamiast kupować nowe. Przy obecnych możliwościach jakie są na rynku możemy dać naszej starej szafie nowe życie i piękny wygląd. Najprostszą metodą odnowienia szafy jest zakup specjalnej tapety, którą przyklejamy do drzwi. Wybór jest tak duży, że każdy z nas na pewno znajdzie coś dla siebie. Innym ciekawym sposobem jest obicie szafy, lub samych drzwiczek jakimś ciekawym materiałem. Na pewno jest to dość pracowity sposób, ale efekt może być oszałamiający. Kolejnym ze sposobów jest przemalowanie szafy. Tutaj jest jednak wymagane zeszlifowanie szafy. Jeśli posiadamy szafę z drewna, to możemy ją oddać do renowacji. Powinniśmy jednak liczyć się z w miarę wysokim kosztem takiego zabiegu

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także