Aranżacje - poradnik

Jak stworzyć sypialnię na podeście?

zdjęcie 1Sypialnia to miejsce spokoju i wypoczynku. Nie musi być jednak nudna, wystarczy, że puścimy wodzę fantazji. Jeśli dysponujemy wysokim pomieszczeniem, możemy sobie pozwolić na stworzenie podestu także w sypialni. Podest będzie doskonałym sposobem na podkreślenie roli łóżka w sypialni. Jeśli ma być tylko ozdobą, wówczas wystarczy zwykły stelaż, jeśli jednak planujemy dla niego inna funkcję – należy dokładnie się zastanowić. Podest może być doskonałym miejscem do przechowywania rzeczy. Wówczas konieczne będzie zaplanowanie ewentualnych szuflad lub półek. W zależności od tego, jak wysoki ma być podest, musimy wziąć pod uwagę ewentualne schodki. Schodki takie mogą być na określonym fragmencie, ale także na całości podestu. Warto także pomyśleć nad podłogą, aby podest wyglądał schludnie i był nieodzowną częścią pomieszczenia powinien być wykonany z tego samego materiału i koloru.

Jak sprawdzą się w kuchni czarne meble?

zdjęcie 1

Kuchnie w kolorze czarnym są niezwykle eleganckie jednak mało kto decyduje się na zastosowanie tego koloru mebli. Taka aranżacja jest niezwykle trudna. Wystarczy zły dobór kolorów a wnętrze może wyglądać przytłaczająco i mało przytulnie. Kolor czarny teoretycznie pasuje do wszystkiego. Jednak najlepiej będzie się komponował z bielą oraz z jaśniejszymi gatunkami drewna. Meble w kolorze czarnym świetnie będą wyglądały w wykończeniu na wysoki połysk.

Czy niebieskie meble sprawdzą się w kuchni?

zdjęcie 1Kolor niebieski w stylistyce wnętrz bardziej kojarzy się nam z wystrojem sypialni, łazienki, może ewentualnie pokoju dziennego. W kuchni nieczęsto można spotkać meble w tym kolorze. Ale przy odpowiednim zestawieniu z dodatkami oraz wybraniu ciekawego odcienia tej barwy, można uzyskać zupełnie zaskakujące efekty. Błękit w połączeniu z  naturalnym drewnem, lub ciepłymi odcieniami beżu, czy odcieniami szarości traci na swym chłodzie. Meble w tym kolorze stosuje się w kuchniach nowoczesnych. Chociaż drewniany kredens w odcieniu przykurzonego błękitu stanowić może centralny punkt, pięknego rustykalnego wnętrza. Wbrew pozorom niebieskie kuchnie przy odpowiednim doborze odcieni i barw nie zawsze muszą sprawiać zimny charakter, a na pewno charakteryzują się pozytywnym i świeżym wyglądem.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także