Czyszczenie i konserwacja - poradnik

Jak udrożnić rury domowym sposobem?

zdjęcie 1Jak udrożnić rury domowym sposobem? Zwykła sodą oczyszczona działa równie skutecznie, co środki, które kupujemy w sklepach. Stosowana regularnie świetnie poradzi sobie z utrzymaniem rur w czystości, dzięki czemu woda będzie spływać bez żadnych problemów, a żadne brzydkie zapachy nie będą wydostawały się z kuchennego zlewu.

Należy wsypać do rury odpływowej sodę oczyszczoną. Ma ona właściwości neutralizujące brzydkie zapachy, rozpuści nagromadzony tłuszcz  Po kilku – kilkunastu minutach wlej do rury wrzącą wodę. Po około 10 minutach warto wlać do rury dodatkowo szklankę wybielacza, aby całkowicie zabić wszelkie bakterie, zarazki i pleśń Ponieważ  zlew kuchenny musi być miejscem czystym, to warto taki zabieg stosować co najmniej dwa razy w miesiącu

Jak zrobić płyn do mycia naczyń?

zdjęcie 1Jak zrobić płyn do mycia naczyń: ¼ szklanki drobno posiekanego mydła,¼ szklanki płynnej gliceryny, 2 szklanki gorącej wody, ½ łyżeczki wybranego olejku zapachowego. W naczyniu wymieszaj płatki mydlane z gorącą wodą i rozpuść je. Mieszaj, aż otrzymasz gładką masę. Poczekaj, aż trochę ostygnie Dodaj glicerynę i olejek zapachowy, a następnie pozostaw do całkowitego wystygnięcia. Stygnąca mieszanina będzie zmieniała konsystencję w żelową. Po wystygnięciu należy ją nieco rozmieszać i przelać do pojemnika.

Jak wyczyścić zapleśniałą kafetierkę?

zdjęcie 1Dla wielu miłośników kawy, nie ma doskonalszego sposobu na przyrządzanie tego napoju niż we włoskiej maszynce do zaparzania kawy, popularnie zwanej kafetierką.

Jednak nieodpowiednie mycie i przechowywanie tego urządzenia czasami powoduje powstawanie na jego wewnętrznych ściankach niebieskawego nalotu. Aby temu zapobiec należy pamiętać, że przede wszystkim nie należy nigdy skręcać naczynia, jeśli  jest jeszcze wilgotne. Jednak jeśli już taki nalot powstanie to najlepszym sposobem na wyczyszczenie jest zastosowanie roztworu z wody i octu a następnie dokładne umycie w wodzie z płynem do naczyń.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także