Aranżacje - poradnik

Jak upiąć tkaninę w salonie?

zdjęcie 1Okno to jeden z najważniejszych punktów każdego salonu. Jego dekoracja stanowi uzupełnienie wystroju, nadaje mu odpowiedni wyraz. Najbardziej popularne są zasłony, które jednak nie muszą być nudne i nieciekawe. Nowego, świeżego akcentu dostarczy odpowiednie ich upięcie. Najbardziej popularnym sposobem upinania zasłon jest zastosowanie w połowie ich długości chwostów, które podkreślają klasyczny i tradycyjny charakter oprawy okna. Należy jednak pamiętać, iż można skorzystać z innych rozwiązań, takich jak dekoracyjne, plecione sznury, taśmy uszyte z tej samej tkaniny ozdobione frędzlami, klamry, rozety, na których można okręcić zasłonę. Jeśli zależy nam na bardziej awangardowym wystroju, możemy wykorzystać szereg drobiazgów obecnych w każdym domu. Dzięki nowemu zastosowaniu zyskają nową jakość, a wnętrze oryginalny wystrój. Do upięcia zasłony doskonale się sprawdzi mosiężna bransoleta, założona na opalizującą zasłonę w podobnej kolorystyce. Innym pomysłem może być wykorzystanie korali, które mogą zebrać zasłonę lub ją podpiąć nadając oprawie okiennej kobiecy akcent. Do ozdoby okna świetnie sprawdzą się także paski, zarówno elastyczne jak i klasyczne skórzane, które zapięte na tkaninie zastąpią tradycyjną taśmę materiału.

Jak sprawdzą się w kuchni czarne meble?

zdjęcie 1

Kuchnie w kolorze czarnym są niezwykle eleganckie jednak mało kto decyduje się na zastosowanie tego koloru mebli. Taka aranżacja jest niezwykle trudna. Wystarczy zły dobór kolorów a wnętrze może wyglądać przytłaczająco i mało przytulnie. Kolor czarny teoretycznie pasuje do wszystkiego. Jednak najlepiej będzie się komponował z bielą oraz z jaśniejszymi gatunkami drewna. Meble w kolorze czarnym świetnie będą wyglądały w wykończeniu na wysoki połysk.

Czy niebieskie meble sprawdzą się w kuchni?

zdjęcie 1Kolor niebieski w stylistyce wnętrz bardziej kojarzy się nam z wystrojem sypialni, łazienki, może ewentualnie pokoju dziennego. W kuchni nieczęsto można spotkać meble w tym kolorze. Ale przy odpowiednim zestawieniu z dodatkami oraz wybraniu ciekawego odcienia tej barwy, można uzyskać zupełnie zaskakujące efekty. Błękit w połączeniu z  naturalnym drewnem, lub ciepłymi odcieniami beżu, czy odcieniami szarości traci na swym chłodzie. Meble w tym kolorze stosuje się w kuchniach nowoczesnych. Chociaż drewniany kredens w odcieniu przykurzonego błękitu stanowić może centralny punkt, pięknego rustykalnego wnętrza. Wbrew pozorom niebieskie kuchnie przy odpowiednim doborze odcieni i barw nie zawsze muszą sprawiać zimny charakter, a na pewno charakteryzują się pozytywnym i świeżym wyglądem.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także