Aranżacje - poradnik

Jak urządzić salon w stylu naturalnym?

zdjęcie 1Jeśli chcemy poczuć się bliżej natury, nie ma nic prostszego jak zwrócić się z pomysłami w stronę otaczającego nas świata. Posadzka w takim salonie powinna mieć ciepły odcień drewna. A ściany najlepiej w kolorze bieli, wówczas zyskamy doskonały tandem. Do tak wybranych materiałów warto wykorzystać zwiewne, delikatne tkaniny przypominające lato i bawełnę. Doskonale sprawdzi się firanka z satyny czy też organtyny nieco pogniecione i jakby w nieładzie. Świetnym dopełnieniem wystroju jest zwrócenie się ku kolorom otaczającego nas świata – błękitu nieba, zieleni traw. Jeśli decydujemy się na kanapę, możemy wykorzystać jeden z tym odcieni. Także dekoracyjne szkło w jednym z tych kolorów będzie świetnie sprawdzało się w naszym naturalnym wnętrzu. Jeśli lubimy wiklinę, to doskonale sprawdzi się w naszym naturalistycznym salonie.

Jak sprawdzą się w kuchni czarne meble?

zdjęcie 1

Kuchnie w kolorze czarnym są niezwykle eleganckie jednak mało kto decyduje się na zastosowanie tego koloru mebli. Taka aranżacja jest niezwykle trudna. Wystarczy zły dobór kolorów a wnętrze może wyglądać przytłaczająco i mało przytulnie. Kolor czarny teoretycznie pasuje do wszystkiego. Jednak najlepiej będzie się komponował z bielą oraz z jaśniejszymi gatunkami drewna. Meble w kolorze czarnym świetnie będą wyglądały w wykończeniu na wysoki połysk.

Czy niebieskie meble sprawdzą się w kuchni?

zdjęcie 1Kolor niebieski w stylistyce wnętrz bardziej kojarzy się nam z wystrojem sypialni, łazienki, może ewentualnie pokoju dziennego. W kuchni nieczęsto można spotkać meble w tym kolorze. Ale przy odpowiednim zestawieniu z dodatkami oraz wybraniu ciekawego odcienia tej barwy, można uzyskać zupełnie zaskakujące efekty. Błękit w połączeniu z  naturalnym drewnem, lub ciepłymi odcieniami beżu, czy odcieniami szarości traci na swym chłodzie. Meble w tym kolorze stosuje się w kuchniach nowoczesnych. Chociaż drewniany kredens w odcieniu przykurzonego błękitu stanowić może centralny punkt, pięknego rustykalnego wnętrza. Wbrew pozorom niebieskie kuchnie przy odpowiednim doborze odcieni i barw nie zawsze muszą sprawiać zimny charakter, a na pewno charakteryzują się pozytywnym i świeżym wyglądem.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także