Aranżacje - poradnik

Jak urządzić saunę w mieszkaniu?

sauna w domuPosiadanie sauny we własnym domu przestaje powoli być dla Polaków luksusem. Z możliwości korzystania ze zbawiennych kąpieli termicznych coraz częściej cieszą się już także właściciele mieszkań usytuowanych w budynkach wielorodzinnych. Warunkiem urządzenia sauny w mieszkaniu jest jednak posiadanie odpowiedniej ilości miejsca na nią oraz sprawnie działający system wentylacyjny. Z tych też powodów sauny najczęściej powstają w łazienkach lub w pomieszczeniach usytuowanych bezpośrednio obok nich. Decydując się na urządzenie sauny w mieszkaniu warto pierwotnie zasięgnąć porady specjalistów, którzy rzetelnie i profesjonalnie ocenią, czy ma ona rację bytu w naszym konkretnym przypadku. Powinniśmy bowiem pamiętać, że przebywanie w saunie to przede wszystkim relaks i wypoczynek, a do tego potrzebna jest nie tylko kojąca wysoka temperatura, ale także odpowiednio zaaranżowana przestrzeń, pozwalająca na wygodne ułożenie ciała.

Jak sprawdzą się w kuchni czarne meble?

zdjęcie 1

Kuchnie w kolorze czarnym są niezwykle eleganckie jednak mało kto decyduje się na zastosowanie tego koloru mebli. Taka aranżacja jest niezwykle trudna. Wystarczy zły dobór kolorów a wnętrze może wyglądać przytłaczająco i mało przytulnie. Kolor czarny teoretycznie pasuje do wszystkiego. Jednak najlepiej będzie się komponował z bielą oraz z jaśniejszymi gatunkami drewna. Meble w kolorze czarnym świetnie będą wyglądały w wykończeniu na wysoki połysk.

Czy niebieskie meble sprawdzą się w kuchni?

zdjęcie 1Kolor niebieski w stylistyce wnętrz bardziej kojarzy się nam z wystrojem sypialni, łazienki, może ewentualnie pokoju dziennego. W kuchni nieczęsto można spotkać meble w tym kolorze. Ale przy odpowiednim zestawieniu z dodatkami oraz wybraniu ciekawego odcienia tej barwy, można uzyskać zupełnie zaskakujące efekty. Błękit w połączeniu z  naturalnym drewnem, lub ciepłymi odcieniami beżu, czy odcieniami szarości traci na swym chłodzie. Meble w tym kolorze stosuje się w kuchniach nowoczesnych. Chociaż drewniany kredens w odcieniu przykurzonego błękitu stanowić może centralny punkt, pięknego rustykalnego wnętrza. Wbrew pozorom niebieskie kuchnie przy odpowiednim doborze odcieni i barw nie zawsze muszą sprawiać zimny charakter, a na pewno charakteryzują się pozytywnym i świeżym wyglądem.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także