Czyszczenie i konserwacja - poradnik

Jak wyczyścić srebrne akcesoria kuchenne?

zdjęcie 1O ile srebrną łyżeczkę czy solniczkę możemy bez trudu zanurzyć, np. w zlewie wypełnionym odpowiednim roztworem przeznaczonym do czyszczenia sreber, o tyle z taką dużą paterą będzie to kłopotliwe. Warto wówczas wypróbować nieco inny, ale bardzo prosty sposób na czyszczenie srebra. Potrzebna będzie pasta do zębów i miękka szmatka. Nakładamy pastę na srebrny przedmiot i przy pomocy szmatki zaczynamy ją wcierać. Gdy usuniemy nalot, należy spłukać całość ciepłą wodą i osuszyć. Zamiast pasty do zębów można użyć specjalnej mieszanki wykonanej z sody oczyszczonej i wody wymieszanych w stosunku 3 : 1

Jak za pomocą folii aluminiowej przywrócić blask srebrnym sztućcom?

zdjęcie 1Folia aluminiowa, wrząca woda, soda oczyszczona i sól przywrócą twoim srebrnym sztućcom blask. Jak działa ta metoda? Należy wyłożyć dno zlewu, miski lub innego naczynia, w którym mamy zamiar myć sztućce folią aluminiową i włożyć do niego zaśniedziałe sztućce. Zalewamy wszystko wrzącą wodą, dodaj filiżankę sody oczyszczonej i szczyptę soli. Pozostawiamy na kilka minut. Nalot zostanie usunięty ze sztućców i osadzi się na folii aluminiowej a srebro odzyska swój dawny blask.

 

Jak zrobić naturalny środek dezynfekujący?

zdjęcie 1W kuchni musi być czysto. To oczywiste. Nie można pozwolić sobie na to, żeby do naszego jedzenia przedostały się niechciane bakterie, zarazki czy insekty. Dlatego tak ważną sprawą poza samym sprzątaniem jest dezynfekcja powierzchni kuchennych. Naturalny środek dezynfekujący całkiem łatwo uzyskać samemu, w domowych warunkach. Jak go zrobić? Wymieszaj ze sobą 2 szklanki wody, 3 łyżki mydła w płynie i 20 – 30 kropli olejku z drzewa herbacianego. Tak przygotowanym środkiem spryskaj lub przetrzyj wszystkie blaty kuchenne i inne powierzchnie.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także