Aranżacje - poradnik

Jak zagospodarować wnękę w salonie?

zdjęcie 1Zdarza się, że w niewielkich mieszkaniach pomieszczenia są nieregularnych kształtów. Co zrobić, gdy mamy takie wgłębienie w pokoju dziennym? Poniżej kilka pomysłów na zagospodarowanie owej wnęki. Ewentualne zagospodarowanie wnęki uzależnione jest od jej gabarytów. Jeśli nie jest niewielkich rozmiarów można pozwolić sobie na szereg rozwiązań. Jednym z nich jest stworzenie kącika wypoczynkowego. Wygodna kanapa i stolik zapewnią wypoczynek i komfort. Będzie to także doskonałe miejsce spotkań, które nie zakłóci wypoczynkowi reszty domowników. Innym przeznaczeniem wnęki może być stworzenie garderoby. W każdym mieszkaniu dodatkowy schowek jest świetnym rozwiązaniem. Zabudowa taka nie zakłóci wyglądu salonu. Wystarczy zamiast drzwi do garderoby zastosować lustra, które dodatkowo optycznie powiększą salon. Jeszcze inną możliwością na zagospodarowanie wnęki jest stworzenie kącika medialnego, doskonałego miejsca do relaksu i zabawy. Oczywiście telewizor w takiej wnęce będzie miał znacznie ograniczone pole widzenia, oglądanie będzie, zatem możliwe jedynie siedząc na wprost wnęki. Jeśli jednak nie chcemy wykorzystać owej wnęki do zawieszenia telewizora, można wypełnić ją regałami, które pomieszczą książki, płyty czy sprzętem audio z głośnikami.

Jak sprawdzą się w kuchni czarne meble?

zdjęcie 1

Kuchnie w kolorze czarnym są niezwykle eleganckie jednak mało kto decyduje się na zastosowanie tego koloru mebli. Taka aranżacja jest niezwykle trudna. Wystarczy zły dobór kolorów a wnętrze może wyglądać przytłaczająco i mało przytulnie. Kolor czarny teoretycznie pasuje do wszystkiego. Jednak najlepiej będzie się komponował z bielą oraz z jaśniejszymi gatunkami drewna. Meble w kolorze czarnym świetnie będą wyglądały w wykończeniu na wysoki połysk.

Czy niebieskie meble sprawdzą się w kuchni?

zdjęcie 1Kolor niebieski w stylistyce wnętrz bardziej kojarzy się nam z wystrojem sypialni, łazienki, może ewentualnie pokoju dziennego. W kuchni nieczęsto można spotkać meble w tym kolorze. Ale przy odpowiednim zestawieniu z dodatkami oraz wybraniu ciekawego odcienia tej barwy, można uzyskać zupełnie zaskakujące efekty. Błękit w połączeniu z  naturalnym drewnem, lub ciepłymi odcieniami beżu, czy odcieniami szarości traci na swym chłodzie. Meble w tym kolorze stosuje się w kuchniach nowoczesnych. Chociaż drewniany kredens w odcieniu przykurzonego błękitu stanowić może centralny punkt, pięknego rustykalnego wnętrza. Wbrew pozorom niebieskie kuchnie przy odpowiednim doborze odcieni i barw nie zawsze muszą sprawiać zimny charakter, a na pewno charakteryzują się pozytywnym i świeżym wyglądem.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także