Porady - poradnik

Jaką toaletkę wybrać do sypialni?

zdjęcie 1Toaletka, to mebel niezwykle osobisty. Ustawić na nim można kosmetyki, a przed lustrem zrobić poranny makijaż. Obecnie nieco niedoceniany, a przecież idealnie dopełnia sypialnię.
Toaletkę dobieramy w zależności od stylu, w jakim mamy urządzoną sypialnię. Toaletkę romantyczki powinny cechować jasne barwy, np. biel, różne odcienie różu. Wystarczy prosty stoliczek z szufladką, na którym znajdzie się niewielkie lustro, stojak na naszyjniki i ozdoby, kolorowe świeczki i szklane buteleczki z pachnącą zawartością. Toaletka nastolatki może jednocześnie spełniać rolę stolika komputerowego, zamiast szkatułek na biżuterię wystarczy kilka haczyków przyczepionych do ściany. Prosty stolik w jasnej barwie, a do tego dodatki w wyrazistych kolorach, to wymarzona toaletka młodej dziewczyny. Toaletka tradycyjna, to szeroki, stylowy blat z pięknymi, grawerowanymi nogami i okuciami. Najczęściej w kolorze ciemnego drewna, nad blatem znajduje się lustro, a na toaletce proste szkatułki i stylowe flakoniki.

Jak zapewnić dziecku optymalne warunki do rozwoju?

pokój dzieckaWszystkie dzieci, niezależnie od wieku i stanu zdrowia potrzebują odpowiednich i sprzyjających ich rozwojowi warunków. Zapewnienie tych warunków sprowadza się najczęściej do odpowiedniego urządzenia pokoju dziecka. Poprzez odpowiednią aranżację przestrzeni życiowej każdy z nas rozumie jednak coś zupełnie innego. Nie istnieje zatem żaden schemat, według którego należy aranżować pokoje naszych dzieci. Każde z nich jest bowiem inne i każde ma inne potrzeby. Potrzeby te zależą od wieku dziecka, jego płci i indywidualnych upodobań. Mądrość opiekunów w urządzaniu pokoju dziecięcego powinna polegać na wzięciu owych potrzeb pod uwagę i stworzeniu optymalnych warunków do rozwoju dziecka. U dzieci zdrowych uwzględnia się przede wszystkim potrzebę snu, zabawy, odpoczynku, zdobywania wiedzy i poszerzania jej. U dzieci z zaburzeniami oprócz wymienionych powyżej aspektów – należy dodatkowo uwzględnić potrzebę usprawniania i określonej stymulacji rozwoju dziecka.

Jak nadać wnętrzu afrykańskiego klimatu?

wnętrze w stylu afrykańskimAfryka to kontynent odległy i dla wielu z nas wciąż niedostępny. Kojarzony bywa z palącym słońcem pustyni oraz egzotycznymi zwierzętami i sawanną. Osoby, które tęsknią za afrykańskim klimatem mogą stworzyć jego namiastkę we własnych „czterech ścianach”. Nie musi to być nowa aranżacja całego mieszkania, a jedynie zorganizowanie kącika w stylu afrykańskim, z którego będziemy korzystać okazjonalnie. Kolory pasujące do tego rodzaju przestrzeni to przede wszystkim kolory ziemi oraz biel i czerń kontrastująca z intensywną pomarańczą, słoneczną żółcią i ciemną zielenią. Jeśli chodzi o wzornictwo, to jak najbardziej wskazane są motywy zwierzęcych cętek oraz pasków. Trzeba jednak uważać z ilością tego rodzaju wzorów, ponieważ przy ich zastosowaniu nietrudno o wywołanie wrażenia kiczu.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także