Aranżacje - poradnik

Jaki kolor w kuchni?

kolor mebli kuchennych (fot. faisalcarper.net)Wystarczy kilka prostych trików związanych z zastosowaniem odpowiednie kolorystyki i można optycznie powiększyć kuchnię. Nie wpłynie to oczywiście na jej pojemność, ale skutecznie zlikwiduje nieprzyjemne, klaustrofobiczne uczucie. Aby nasza niewielka kuchnia optycznie wyglądała na większą, zdecydujmy się na jasne kolory zabudowy, ścian i podłogi. Dobrym rozwiązaniem może być wybór błyszczących frontów, które będą odbijać światło, co także ma niebagatelny wpływ na postrzeganie przestrzeni. Możemy także zrezygnować z cokołów i postawić kuchnię na nóżkach, przez co zyska na lekkości. Z dodatkowych rad, niezwiązanych już z wyborem barw – warto zadbać by, jak najwięcej przedmiotów było pochowanych. Dużo elementów pozostających na widoku sprawia wrażenie zagracenia i optycznie pomniejsza pomieszczenie. W małej kuchni zaleca się również rezygnację z wiszących szafek. Również szafki od podłogi do samego sufitu bardzo przytłoczą wnętrze.

Jak sprawdzą się w kuchni czarne meble?

zdjęcie 1

Kuchnie w kolorze czarnym są niezwykle eleganckie jednak mało kto decyduje się na zastosowanie tego koloru mebli. Taka aranżacja jest niezwykle trudna. Wystarczy zły dobór kolorów a wnętrze może wyglądać przytłaczająco i mało przytulnie. Kolor czarny teoretycznie pasuje do wszystkiego. Jednak najlepiej będzie się komponował z bielą oraz z jaśniejszymi gatunkami drewna. Meble w kolorze czarnym świetnie będą wyglądały w wykończeniu na wysoki połysk.

Czy niebieskie meble sprawdzą się w kuchni?

zdjęcie 1Kolor niebieski w stylistyce wnętrz bardziej kojarzy się nam z wystrojem sypialni, łazienki, może ewentualnie pokoju dziennego. W kuchni nieczęsto można spotkać meble w tym kolorze. Ale przy odpowiednim zestawieniu z dodatkami oraz wybraniu ciekawego odcienia tej barwy, można uzyskać zupełnie zaskakujące efekty. Błękit w połączeniu z  naturalnym drewnem, lub ciepłymi odcieniami beżu, czy odcieniami szarości traci na swym chłodzie. Meble w tym kolorze stosuje się w kuchniach nowoczesnych. Chociaż drewniany kredens w odcieniu przykurzonego błękitu stanowić może centralny punkt, pięknego rustykalnego wnętrza. Wbrew pozorom niebieskie kuchnie przy odpowiednim doborze odcieni i barw nie zawsze muszą sprawiać zimny charakter, a na pewno charakteryzują się pozytywnym i świeżym wyglądem.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także