Aranżacje - poradnik

Jakie firanki do salonu?

zdjęcie 1Należy pamiętać, że detale mają niezwykłą moc. Potrafią uczynić każdy przedmiot bardziej stylowym bądź pasującym do pomieszczenia. Sznurki łączone po kilka/kilkanaście tworzą ruchomą, zwiewną dekorację. Świetną alternatywą do zwykłych firan są nitki zwane makaronem. Obecnie na rynku znajdziemy wiele rodzajów owych firan, od prostych sznurków na jedwabnej taśmie przez sznurki z perełkami i innymi błyszczącymi elementami, po makaron żakardowy. Makarony kuszą barwą, dzięki nim możemy wyczarować naprawdę nowoczesne wnętrze.  Dużą zaletą makaronów jest możliwość nadania dowolnego kształtu czy długości, co znacznie ułatwia wybraną aranżację. Do upięcia makaronu możemy zastosować piękne chwosty, które nadają elegancki, klasyczny wyraz. Podobnie jak w wypadku makaronów, chwosty występują w różnych kombinacjach: jednobarwne, kolorowe, z drewnianymi bądź szklanymi koralikami o różnych kształtach. Warto zauważyć, iż makaron można wykorzystać także w innym celu niż dekoracja okien, świetnie sprawdzają się do oddzielenia części funkcjonalnych salonu, np. część dzienną od części jadalnianej. Doskonałym zastosowaniem jest także możliwość wyczarowania pięknej ozdoby na ścianie, która będzie zapewne unikatową dekoracją.

Jak sprawdzą się w kuchni czarne meble?

zdjęcie 1

Kuchnie w kolorze czarnym są niezwykle eleganckie jednak mało kto decyduje się na zastosowanie tego koloru mebli. Taka aranżacja jest niezwykle trudna. Wystarczy zły dobór kolorów a wnętrze może wyglądać przytłaczająco i mało przytulnie. Kolor czarny teoretycznie pasuje do wszystkiego. Jednak najlepiej będzie się komponował z bielą oraz z jaśniejszymi gatunkami drewna. Meble w kolorze czarnym świetnie będą wyglądały w wykończeniu na wysoki połysk.

Czy niebieskie meble sprawdzą się w kuchni?

zdjęcie 1Kolor niebieski w stylistyce wnętrz bardziej kojarzy się nam z wystrojem sypialni, łazienki, może ewentualnie pokoju dziennego. W kuchni nieczęsto można spotkać meble w tym kolorze. Ale przy odpowiednim zestawieniu z dodatkami oraz wybraniu ciekawego odcienia tej barwy, można uzyskać zupełnie zaskakujące efekty. Błękit w połączeniu z  naturalnym drewnem, lub ciepłymi odcieniami beżu, czy odcieniami szarości traci na swym chłodzie. Meble w tym kolorze stosuje się w kuchniach nowoczesnych. Chociaż drewniany kredens w odcieniu przykurzonego błękitu stanowić może centralny punkt, pięknego rustykalnego wnętrza. Wbrew pozorom niebieskie kuchnie przy odpowiednim doborze odcieni i barw nie zawsze muszą sprawiać zimny charakter, a na pewno charakteryzują się pozytywnym i świeżym wyglądem.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także