Aranżacje - poradnik

Jakie kwiaty do sypialni?

zdjęcie 1Kwiaty to piękna ozdoba. Znacznie poprawiają wygląd pomieszczenia, zapewniając mu przytulność. Sypialnia to jednak pomieszczenie, w którym nie powinno znajdować się za dużo kwiatów. Należy unikać roślin wydzielających mocne zapachy, bo takie najczęściej uczulają. Jeśli dodatkowo posłużymy się feng shui, powinniśmy zainteresować się kwiatami o zaokrąglonych kształtach i wiszących. Do kwiatów, które można wykorzystać w sypialni zaliczymy: paprocie, które regenerują naszą skórę i działają kojąco na nasz system nerwowy. Nocą wydzielają korzystne dla naszego organizmu substancje. Bartki i fiołki – poprawiają nastrój oraz łagodzą stres. Warto jednak wcześniej przekonać się czy nas akurat nie uczulają. Geranium, to kwiat wydzielający olejek, który zabija szkodliwe drobnoustroje, powodujące przeziębienia.  Bluszcz, to nie tylko ładnie wyglądający kwiat, ma również szereg ukrytych właściwości, mi.n.: działa antybakteryjnie oraz poprawia wygląd naszej skóry.  Również możemy zaopatrzyć się w znany, głównie z okresu świątecznego – gwiazdę betlejemską, która działa antydepresyjnie oraz dodaje energii.

Jak sprawdzą się w kuchni czarne meble?

zdjęcie 1

Kuchnie w kolorze czarnym są niezwykle eleganckie jednak mało kto decyduje się na zastosowanie tego koloru mebli. Taka aranżacja jest niezwykle trudna. Wystarczy zły dobór kolorów a wnętrze może wyglądać przytłaczająco i mało przytulnie. Kolor czarny teoretycznie pasuje do wszystkiego. Jednak najlepiej będzie się komponował z bielą oraz z jaśniejszymi gatunkami drewna. Meble w kolorze czarnym świetnie będą wyglądały w wykończeniu na wysoki połysk.

Czy niebieskie meble sprawdzą się w kuchni?

zdjęcie 1Kolor niebieski w stylistyce wnętrz bardziej kojarzy się nam z wystrojem sypialni, łazienki, może ewentualnie pokoju dziennego. W kuchni nieczęsto można spotkać meble w tym kolorze. Ale przy odpowiednim zestawieniu z dodatkami oraz wybraniu ciekawego odcienia tej barwy, można uzyskać zupełnie zaskakujące efekty. Błękit w połączeniu z  naturalnym drewnem, lub ciepłymi odcieniami beżu, czy odcieniami szarości traci na swym chłodzie. Meble w tym kolorze stosuje się w kuchniach nowoczesnych. Chociaż drewniany kredens w odcieniu przykurzonego błękitu stanowić może centralny punkt, pięknego rustykalnego wnętrza. Wbrew pozorom niebieskie kuchnie przy odpowiednim doborze odcieni i barw nie zawsze muszą sprawiać zimny charakter, a na pewno charakteryzują się pozytywnym i świeżym wyglądem.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także