Porady - poradnik

Jakie meble do salonu?

Salon
Salon jest pomieszczeniem, przy którego aranżacji można puścić wodzę fantazji. Dlaczego więc nie zaszaleć i nie zdecydować się na wiszące meble? To zupełna nowość, jeśli chodzi o aranżację wnętrza. Meble takie do tej pory zyskały popularność przy aranżacji łazienek, ale szturmem wchodzą także do salonów. Warto wiedzieć, że meble wiszące mają wiele zalet. Niewątpliwą zaletą jest łatwość w utrzymaniu czystości w takim wnętrzu. Ma to ogromnie znaczenie dla mieszkańców – alergików, który bez problemu dostaną się do zakamarków podłogi. Inną niepisaną zaletą jest oryginalność. Meble podwieszane w salonie, to nadal nowość. Każdy odwiedzający będzie zapewne pod wrażeniem takiej aranżacji. Oczywiście meble podwieszane mają także wady, jedną z nich jest konieczność rezygnacji z dużych systemów meblowych. Meble takie nie mogą być także ciężkie oraz nie wolno ich zbytnio obciążać zawartością. Kolejną wadą jest montaż, ściana po demontażu mebli nie wygląda najlepiej, jeśli zatem znudziłyby nam się takie meble, konieczne byłoby odnowienie ścian.

Jak zapewnić dziecku optymalne warunki do rozwoju?

pokój dzieckaWszystkie dzieci, niezależnie od wieku i stanu zdrowia potrzebują odpowiednich i sprzyjających ich rozwojowi warunków. Zapewnienie tych warunków sprowadza się najczęściej do odpowiedniego urządzenia pokoju dziecka. Poprzez odpowiednią aranżację przestrzeni życiowej każdy z nas rozumie jednak coś zupełnie innego. Nie istnieje zatem żaden schemat, według którego należy aranżować pokoje naszych dzieci. Każde z nich jest bowiem inne i każde ma inne potrzeby. Potrzeby te zależą od wieku dziecka, jego płci i indywidualnych upodobań. Mądrość opiekunów w urządzaniu pokoju dziecięcego powinna polegać na wzięciu owych potrzeb pod uwagę i stworzeniu optymalnych warunków do rozwoju dziecka. U dzieci zdrowych uwzględnia się przede wszystkim potrzebę snu, zabawy, odpoczynku, zdobywania wiedzy i poszerzania jej. U dzieci z zaburzeniami oprócz wymienionych powyżej aspektów – należy dodatkowo uwzględnić potrzebę usprawniania i określonej stymulacji rozwoju dziecka.

Jak nadać wnętrzu afrykańskiego klimatu?

wnętrze w stylu afrykańskimAfryka to kontynent odległy i dla wielu z nas wciąż niedostępny. Kojarzony bywa z palącym słońcem pustyni oraz egzotycznymi zwierzętami i sawanną. Osoby, które tęsknią za afrykańskim klimatem mogą stworzyć jego namiastkę we własnych „czterech ścianach”. Nie musi to być nowa aranżacja całego mieszkania, a jedynie zorganizowanie kącika w stylu afrykańskim, z którego będziemy korzystać okazjonalnie. Kolory pasujące do tego rodzaju przestrzeni to przede wszystkim kolory ziemi oraz biel i czerń kontrastująca z intensywną pomarańczą, słoneczną żółcią i ciemną zielenią. Jeśli chodzi o wzornictwo, to jak najbardziej wskazane są motywy zwierzęcych cętek oraz pasków. Trzeba jednak uważać z ilością tego rodzaju wzorów, ponieważ przy ich zastosowaniu nietrudno o wywołanie wrażenia kiczu.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także