Aranżacje - poradnik

Jakie meble do wnętrza w stylu prowansalskim?

meble w stylu prowansalskimMeble do wnętrza w stylu prowansalskim powinny być proste, ewentualnie z delikatnymi wykończeniami. Ich barwa to najczęściej biel, choć często posiadają też kolor beżowy, kremowy i ecru. Zaletą tak wykonanych sprzętów jest ich uniwersalność, co oznacza, że pasują znakomicie zarówno do stylu prowansalskiego, jak i innych stylów aranżacyjnych. Jednak typowy styl prowansalski, to nie komplet mebli, a umiejętne połączenie sprzętów pochodzących z różnych zestawów i kolekcji. Meble tapicerowane koniecznie powinny posiadać obicia wykonane z naturalnych tkanin, zaś komody, stoliki, toaletki mogą mieć zdobione, gięte nóżki. W szafkach kuchennych natomiast zamiast drzwiczek, często stosuje się dekoracyjne zasłonki.

Jak urządzić saunę w mieszkaniu?

sauna w domuPosiadanie sauny we własnym domu przestaje powoli być dla Polaków luksusem. Z możliwości korzystania ze zbawiennych kąpieli termicznych coraz częściej cieszą się już także właściciele mieszkań usytuowanych w budynkach wielorodzinnych. Warunkiem urządzenia sauny w mieszkaniu jest jednak posiadanie odpowiedniej ilości miejsca na nią oraz sprawnie działający system wentylacyjny. Z tych też powodów sauny najczęściej powstają w łazienkach lub w pomieszczeniach usytuowanych bezpośrednio obok nich. Decydując się na urządzenie sauny w mieszkaniu warto pierwotnie zasięgnąć porady specjalistów, którzy rzetelnie i profesjonalnie ocenią, czy ma ona rację bytu w naszym konkretnym przypadku. Powinniśmy bowiem pamiętać, że przebywanie w saunie to przede wszystkim relaks i wypoczynek, a do tego potrzebna jest nie tylko kojąca wysoka temperatura, ale także odpowiednio zaaranżowana przestrzeń, pozwalająca na wygodne ułożenie ciała.

Jak sprawdzą się w kuchni czarne meble?

zdjęcie 1

Kuchnie w kolorze czarnym są niezwykle eleganckie jednak mało kto decyduje się na zastosowanie tego koloru mebli. Taka aranżacja jest niezwykle trudna. Wystarczy zły dobór kolorów a wnętrze może wyglądać przytłaczająco i mało przytulnie. Kolor czarny teoretycznie pasuje do wszystkiego. Jednak najlepiej będzie się komponował z bielą oraz z jaśniejszymi gatunkami drewna. Meble w kolorze czarnym świetnie będą wyglądały w wykończeniu na wysoki połysk.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także