Praktyczne rady - poradnik

Jakie oświetlenie do kuchni?

oświetlenie w kuchniKuchnia jest takim miejscem w domu, które wymaga oświetlenia jej nie tylko jako wnętrza. Niemniej ważne, a w niektórych sytuacjach nawet ważniejsze jest  dobre światło w miejscach roboczych. Do takich miejsc należą przede wszystkim blaty, płyta grzewcza oraz kuchenny zlewozmywak. Kiedy miejsca te są usytuowane w jednym ciągu oświetlenie można zamontować pod wiszącymi szafkami. Porządne światło sprawi, że nie będziemy się kaleczyć podczas krojenia żywności, nie poparzymy się w czasie gotowania posiłku i unikniemy innych nieprzyjemnych zdarzeń, o które w kuchni wcale nietrudno. Ponadto, w pomieszczeniu kuchennym ważne jest dobranie światła w taki sposób, aby rozświetlało ono równomiernie całe wnętrze i nie powodowało powstawania nieprzyjemnych cieni.

Czym jest amalgam?

oświetlenie energooszczędneAmalgam to stop rtęci i kilku innych metali. Jest stabilny w temperaturze pokojowej, a opary rtęci mogą się z niego wydzielać w ciśnieniu atmosferycznym dopiero w temperaturze 100 stopni Celsjusza. Jest zatem bezpieczny dla ludzkiego zdrowia oraz nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Jednocześnie przy tych cechach, w określonych sytuacjach zachowuje się jak rtęć w stanie ciekłym , tj. powoduje efekt świecenia w świetlówkach elektrycznych. Powyższe okoliczności powodują, że amalgam od pewnego czasu wykorzystuje się w procesie produkcyjnym świetlówek kompaktowych. Takie świetlówki nie są gorsze od tych, które zawierają ciekłą rtęć, a stanowią zdecydowanie bardziej bezpieczne i ekologiczne źródło światła.

Jak odetkać zlew?

zdjęcie 1

Każdy z nas dobrze wie, że zapchany zlew w kuchni to tak naprawdę mała katastrofa, gdyż blokuje bądź mocno utrudnia większość rzeczy, które robimy w kuchni. Zanim jednak zdecydujemy się na wezwanie specjalisty, czyli hydraulika możemy spróbować poradzić sobie z tą sytuacją sami. Pierwszym z nich jest wzięcie kawałka druta, który zaginamy na końcu, wkładamy do odpływu i próbujemy wyciągnąć to co go blokuje. Jeśli to nie pomoże możemy spróbować wlać do odpływu roztwór do czyszczenia rur. Może on pomóc rozpuścić to co go zatkało. Jeśli nie mamy takiego płynu możemy taki roztwór przygotować sami: 1/3 octu + 1/3 miarki do proszku sody oczyszczonej. Następnie należy przepłukać odpływ gorącą wodą. Czynność najlepiej powtórzyć około 8/10 razy.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także