Porady - poradnik

Jakie są wady posiadania schodów w salonie?

zdjęcie 1Zanim zdecydujemy się na schody w salonie warto wiedzieć czy warto to zrobić. Mogłoby się wydawać, że schody, które na pierwszy rzut oka powalają designem mają same zalety. Często o wadach dowiadujemy się dopiero później. Jakie zatem są wady? Jedną z nich jest nowa funkcja salonu, która niekoniecznie może nam odpowiadać – funkcja holu, czyli centralnego miejsca komunikacji domu, przez co salon nie jest już przytulnym, zamkniętym pokojem. Skoro salon otrzymał nową funkcję, wiąże się z nią także zwiększone zamieszanie, a przez co głośność. Należy pamiętać, że wykonując schody w salonie trzeba dodatkowo się przyłożyć, aby były wykonane dokładnie i starannie. Niewątpliwym minusem jest także utrzymanie schodów w nieustającym porządku, nie możemy sobie pozwolić na ustawianie pudeł na schodkach czy też innych bibelotów.

Jak zapewnić dziecku optymalne warunki do rozwoju?

pokój dzieckaWszystkie dzieci, niezależnie od wieku i stanu zdrowia potrzebują odpowiednich i sprzyjających ich rozwojowi warunków. Zapewnienie tych warunków sprowadza się najczęściej do odpowiedniego urządzenia pokoju dziecka. Poprzez odpowiednią aranżację przestrzeni życiowej każdy z nas rozumie jednak coś zupełnie innego. Nie istnieje zatem żaden schemat, według którego należy aranżować pokoje naszych dzieci. Każde z nich jest bowiem inne i każde ma inne potrzeby. Potrzeby te zależą od wieku dziecka, jego płci i indywidualnych upodobań. Mądrość opiekunów w urządzaniu pokoju dziecięcego powinna polegać na wzięciu owych potrzeb pod uwagę i stworzeniu optymalnych warunków do rozwoju dziecka. U dzieci zdrowych uwzględnia się przede wszystkim potrzebę snu, zabawy, odpoczynku, zdobywania wiedzy i poszerzania jej. U dzieci z zaburzeniami oprócz wymienionych powyżej aspektów – należy dodatkowo uwzględnić potrzebę usprawniania i określonej stymulacji rozwoju dziecka.

Jak nadać wnętrzu afrykańskiego klimatu?

wnętrze w stylu afrykańskimAfryka to kontynent odległy i dla wielu z nas wciąż niedostępny. Kojarzony bywa z palącym słońcem pustyni oraz egzotycznymi zwierzętami i sawanną. Osoby, które tęsknią za afrykańskim klimatem mogą stworzyć jego namiastkę we własnych „czterech ścianach”. Nie musi to być nowa aranżacja całego mieszkania, a jedynie zorganizowanie kącika w stylu afrykańskim, z którego będziemy korzystać okazjonalnie. Kolory pasujące do tego rodzaju przestrzeni to przede wszystkim kolory ziemi oraz biel i czerń kontrastująca z intensywną pomarańczą, słoneczną żółcią i ciemną zielenią. Jeśli chodzi o wzornictwo, to jak najbardziej wskazane są motywy zwierzęcych cętek oraz pasków. Trzeba jednak uważać z ilością tego rodzaju wzorów, ponieważ przy ich zastosowaniu nietrudno o wywołanie wrażenia kiczu.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także