Montaż - poradnik

Kiedy montuje się lustro w łazience?

zdjęcie 1Lustro w łazience jest podstawowym elementem wyposażenia tego pomieszczenia. Musimy zaplanować miejsce, w którym chcemy je powiesić, wielkość oraz kształt. Lustro w łazience mocuje się dopiero po położeniu glazury.

Jak zaplanować gniazdka w salonie?

zdjęcie 1Rozmieszczenie gniazdek w salonie powinno być starannie przemyślane. Zdarza się, że salon podzielony jest na kilka stref: strefę telewizyjną, strefę wypoczynkową czy strefę jadalnianą. Gniazdka w każdej z tych stref muszą umożliwiać wygodnie z nich korzystanie. Planując gniazdka, należy liczyć się z pewnymi zasadami, generalnie na każde 5m2 pomieszczenia powinno znaleźć się przynajmniej jedno gniazdko, montowane na wysokości 0,3 m. Oczywiście w salonie z wydzielonymi strefami, gniazdek musi być znacznie więcej. I tak, w strefie telewizyjnej konieczne są przynajmniej dwa gniazdka podwójne, jeśli dodatkowo planujemy umieścić lampkę, także należy wziąć to pod uwagę. W strefie wypoczynkowej, z pewnością przyda się jedno gniazdko podwójne, podobnie jak w strefie jadalnianej.

Jak wieszać obrazy - domowa galeria?

zdjęcie 1Obrazy, plakaty, to ozdoba wnętrza. Aby jednak uzyskać odpowiedni efekt i uniknąć „bałaganu” na ścianie, trzeba stosować kilka podstawowych zasad:

  • wieszaj obrazy na wysokości wzroku, tam jednak gdzie siedzimy, wieszajmy je niżej, abyśmy mogli swobodnie podziwiać je z pozycji siedzącej;
  • na dużej powierzchni wieszajmy proporcjonalnie duży obraz lub dwa mniejsze obok siebie, gdyż mała reprodukcja „zginie” i będzie niezauważalna;
  • jeśli obrazy wieszamy np. nad sofą, stołem, wybierajmy dla nich układ poziomy, jeśli zaś mamy do dyspozycji wąski kawałek ściany - układ pionowy.
Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także