Aranżacje - poradnik

Kiedy zdecydować się na salon połączony z kuchnią?

zdjęcie 1Obecnie na rynku jest coraz więcej ofert proponujących połączenie salonu z aneksem kuchennym. Takie rozwiązania są korzystne przy niewielkim metrażu. Kuchnia z salonem ma swoje zalety, ale też i wady. Niewątpliwą zaletą jest znaczne optyczne powiększenie pomieszczenia. Możliwość uczestniczenia w rozmowach ze znajomymi, szykując poczęstunek. Wadą będzie z pewnością brak intymności i roznoszące się zapachy. Należy pamiętać, iż konieczne będzie utrzymywanie kuchni w porządku na wypadek odwiedzin niezapowiedzianych gości. Decydując się na takie rozwiązanie pamiętajmy o elementach wspólnych, które „połączą” oba pomieszczenia, jednocześnie zapewniając ich odrębność. Najlepszym sposobem na oddzielenie obu stref będzie zamontowanie stołu czy ustawienie szafek, które oddzielą część kuchenną od salonowej.

Jak sprawdzą się w kuchni czarne meble?

zdjęcie 1

Kuchnie w kolorze czarnym są niezwykle eleganckie jednak mało kto decyduje się na zastosowanie tego koloru mebli. Taka aranżacja jest niezwykle trudna. Wystarczy zły dobór kolorów a wnętrze może wyglądać przytłaczająco i mało przytulnie. Kolor czarny teoretycznie pasuje do wszystkiego. Jednak najlepiej będzie się komponował z bielą oraz z jaśniejszymi gatunkami drewna. Meble w kolorze czarnym świetnie będą wyglądały w wykończeniu na wysoki połysk.

Czy niebieskie meble sprawdzą się w kuchni?

zdjęcie 1Kolor niebieski w stylistyce wnętrz bardziej kojarzy się nam z wystrojem sypialni, łazienki, może ewentualnie pokoju dziennego. W kuchni nieczęsto można spotkać meble w tym kolorze. Ale przy odpowiednim zestawieniu z dodatkami oraz wybraniu ciekawego odcienia tej barwy, można uzyskać zupełnie zaskakujące efekty. Błękit w połączeniu z  naturalnym drewnem, lub ciepłymi odcieniami beżu, czy odcieniami szarości traci na swym chłodzie. Meble w tym kolorze stosuje się w kuchniach nowoczesnych. Chociaż drewniany kredens w odcieniu przykurzonego błękitu stanowić może centralny punkt, pięknego rustykalnego wnętrza. Wbrew pozorom niebieskie kuchnie przy odpowiednim doborze odcieni i barw nie zawsze muszą sprawiać zimny charakter, a na pewno charakteryzują się pozytywnym i świeżym wyglądem.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także