Aranżacje - poradnik

Meble na poddasze

meble na poddaszeW związku z licznymi skosami w pomieszczeniach poddasza nie zawsze można stosować typowe, powszechnie dostępne w sklepach – meble. Znacznie bardziej opłaca się zainwestować w droższe, ale też zdecydowanie funkcjonalniejsze meble na wymiar. Przy odpowiednim doborze materiału, z którego mają być one wykonane – możliwe jest pozyskanie sprzętów nie tylko wygodnych w użytkowaniu, ale także oryginalnych i niepowtarzalnych. Dzięki takim meblom można wykorzystać każdą, nawet najbardziej niedostępną przestrzeń i uzyskać wrażenie optyczne, jak gdyby mebel stał w sposób całkowicie typowy. Skosy kryją się bowiem we wnętrzach szaf lub szafek, zaś ich fronty wyglądają klasycznie. W przypadku ograniczonych powierzchni użytkowych warto pomyśleć o suwanych drzwiach mebli. Dobre efekty uzyskuje się także dzięki przeszkleniom i lustrom wbudowanym we fronty.

Jakie meble pasują do wnętrza w stylu angielskim?

meble w stylu angielskimStyl angielski jest dość charakterystycznym sposobem urządzania przestrzeni mieszkalnych. Charakterystyczne powinny być zatem i meble. W takich wnętrzach dobrze komponują się sprzęty pochodzące z minionych epok. Doskonałe są meble stylizowane, posiadające tłoczone nogi i rzeźbione fronty. Zasadniczą rolę odgrywają tu obszerne kanapy i głębokie fotele. Materiał zastosowany do wykonania ich obić powinien być wzorzysty, najlepiej z motywem roślinnym. We wnętrzach w stylu angielskim obserwuje się duże nagromadzenie sprzętów. Bez obaw można zatem stosować niewielkie podręczne stoliki, komódki, otwarte półki, przeszklone biblioteczki, itp. niewielkich rozmiarów meble. Ich kolorystyka powinna być raczej jasna. W intensywniejszych barwach dopuszcza się jedynie jeden, góra dwa sprzęty w tym samym pomieszczeniu. Dominują kolory takie, jak: kremowy, beżowy, czy rozmyty błękit. Rozświetlająco na wymienione barwy wpłynie bordo lub kolor intensywnie niebieski.Tkaniny w angielskim wnętrzu

zasłony do angielskiego wnętrzaObecność tkanin we wnętrzach urządzanych w stylu angielskim jest obowiązkowa. Najlepiej jeśli są to materiały naturalne, np. len lub bawełna, posiadające widoczny splot włókien i wyraziste wzory. Wzornictwo na tkaninach to przede wszystkim motywy kwiatowe i roślinne. Oprócz nich dopuszczalne są również pasy oraz krata. Tkaniny w angielskim wnętrzu są obecne na każdym kroku. W oknach wiszą wzorzyste zasłony, na stolikach leżą bieżniki o podobnym wzorze, a na kanapach i fotelach znajduje się niezliczona ilość ozdobnych poduszek. Często porozkładane są też koce i pledy. Jako, że Anglicy szanują dzieło ludzkich rąk – w ich wnętrzach jest też miejsce na ręcznie haftowane lub wykonane na szydełku serwety.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także