Praktyczne rady - poradnik
Sauna infrared w mieszkaniu
Sauna infrared jest doskonałym substytutem tradycyjnych saun. Do jej działania zastosowano jednak zamiast tradycyjnego pieca – ceramiczne promienniki podczerwieni. Jest to sauna bez pary i z niską temperaturą powietrza, która świetnie nadaje się do użytku w warunkach domowych. Tego rodzaju sauny można z powodzeniem montować w mieszkaniach usytuowanych w blokach lub innych budynkach wielorodzinnych. Promieniowanie cieplne wytwarzane przez promienniki znakomicie penetruje skórę do głębokości około 4 cm, co w efekcie daje oczekiwane rezultaty lecznicze, czy terapeutyczne. Producenci saun na podczerwień oferują gotowe komory, do samodzielnego montażu w domu, które wielkością mogą być zbliżone do średnich rozmiarów szafy ubraniowej. Sauna tego typu nie wymaga zatem posiadania obszernej powierzchni użytkowej mieszkania. Ponadto, jest ona oceniana jako jedna z najbardziej opłacalnych w eksploatacji.
sauna fińska, sauna w domu, sauna infrared, sauna jak korzystać, sauna korzystanie, sauna w mieszkaniu
Jakie oświetlenie do kuchni?
Kuchnia jest takim miejscem w domu, które wymaga oświetlenia jej nie tylko jako wnętrza. Niemniej ważne, a w niektórych sytuacjach nawet ważniejsze jest dobre światło w miejscach roboczych. Do takich miejsc należą przede wszystkim blaty, płyta grzewcza oraz kuchenny zlewozmywak. Kiedy miejsca te są usytuowane w jednym ciągu oświetlenie można zamontować pod wiszącymi szafkami. Porządne światło sprawi, że nie będziemy się kaleczyć podczas krojenia żywności, nie poparzymy się w czasie gotowania posiłku i unikniemy innych nieprzyjemnych zdarzeń, o które w kuchni wcale nietrudno. Ponadto, w pomieszczeniu kuchennym ważne jest dobranie światła w taki sposób, aby rozświetlało ono równomiernie całe wnętrze i nie powodowało powstawania nieprzyjemnych cieni.
oświetlenie w kuchni, oświetlenie w kuchni aranżacje, kuchnia oświetlenie, jakie oświetlenie do kuchni
Czym jest amalgam?
Amalgam to stop rtęci i kilku innych metali. Jest stabilny w temperaturze pokojowej, a opary rtęci mogą się z niego wydzielać w ciśnieniu atmosferycznym dopiero w temperaturze 100 stopni Celsjusza. Jest zatem bezpieczny dla ludzkiego zdrowia oraz nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Jednocześnie przy tych cechach, w określonych sytuacjach zachowuje się jak rtęć w stanie ciekłym , tj. powoduje efekt świecenia w świetlówkach elektrycznych. Powyższe okoliczności powodują, że amalgam od pewnego czasu wykorzystuje się w procesie produkcyjnym świetlówek kompaktowych. Takie świetlówki nie są gorsze od tych, które zawierają ciekłą rtęć, a stanowią zdecydowanie bardziej bezpieczne i ekologiczne źródło światła.
świetlówki energooszczędne, żarówki energooszczędne, świetlówki kompaktowe, oświetlenie w domu, rodzaje żarówek
Zobacz także