Praktyczne rady - poradnik

Sauna infrared w mieszkaniu

sauna na podczerwieńSauna infrared jest doskonałym substytutem tradycyjnych saun. Do jej działania zastosowano jednak zamiast tradycyjnego pieca – ceramiczne promienniki podczerwieni. Jest to sauna bez pary i z niską temperaturą powietrza, która świetnie nadaje się do użytku w warunkach domowych. Tego rodzaju sauny można z powodzeniem montować w mieszkaniach usytuowanych w blokach lub innych budynkach wielorodzinnych. Promieniowanie cieplne wytwarzane przez promienniki znakomicie penetruje skórę do głębokości około 4 cm, co w efekcie daje oczekiwane rezultaty lecznicze, czy terapeutyczne. Producenci saun na podczerwień oferują gotowe komory, do samodzielnego montażu w domu, które wielkością mogą być zbliżone do średnich rozmiarów szafy ubraniowej. Sauna tego typu nie wymaga zatem posiadania obszernej powierzchni użytkowej mieszkania. Ponadto, jest ona oceniana jako jedna z najbardziej opłacalnych w eksploatacji.  

Jakie oświetlenie do kuchni?

oświetlenie w kuchniKuchnia jest takim miejscem w domu, które wymaga oświetlenia jej nie tylko jako wnętrza. Niemniej ważne, a w niektórych sytuacjach nawet ważniejsze jest  dobre światło w miejscach roboczych. Do takich miejsc należą przede wszystkim blaty, płyta grzewcza oraz kuchenny zlewozmywak. Kiedy miejsca te są usytuowane w jednym ciągu oświetlenie można zamontować pod wiszącymi szafkami. Porządne światło sprawi, że nie będziemy się kaleczyć podczas krojenia żywności, nie poparzymy się w czasie gotowania posiłku i unikniemy innych nieprzyjemnych zdarzeń, o które w kuchni wcale nietrudno. Ponadto, w pomieszczeniu kuchennym ważne jest dobranie światła w taki sposób, aby rozświetlało ono równomiernie całe wnętrze i nie powodowało powstawania nieprzyjemnych cieni.

Czym jest amalgam?

oświetlenie energooszczędneAmalgam to stop rtęci i kilku innych metali. Jest stabilny w temperaturze pokojowej, a opary rtęci mogą się z niego wydzielać w ciśnieniu atmosferycznym dopiero w temperaturze 100 stopni Celsjusza. Jest zatem bezpieczny dla ludzkiego zdrowia oraz nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Jednocześnie przy tych cechach, w określonych sytuacjach zachowuje się jak rtęć w stanie ciekłym , tj. powoduje efekt świecenia w świetlówkach elektrycznych. Powyższe okoliczności powodują, że amalgam od pewnego czasu wykorzystuje się w procesie produkcyjnym świetlówek kompaktowych. Takie świetlówki nie są gorsze od tych, które zawierają ciekłą rtęć, a stanowią zdecydowanie bardziej bezpieczne i ekologiczne źródło światła.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także