Montaż - poradnik

W jakiej wersji mogą być wykonywane okna dwudzielne?

zdjęcie 1Wybór okien do domu jest bardzo istotną sprawą, oprócz szczelności ważnym parametrem funkcjonalnym jest wybór okna na przykład dwudzielnego. Okna dwudzielne mogą być wykonywane w dwóch wersjach: ze słupkiem i bez słupków.

Jak zaplanować gniazdka w salonie?

zdjęcie 1Rozmieszczenie gniazdek w salonie powinno być starannie przemyślane. Zdarza się, że salon podzielony jest na kilka stref: strefę telewizyjną, strefę wypoczynkową czy strefę jadalnianą. Gniazdka w każdej z tych stref muszą umożliwiać wygodnie z nich korzystanie. Planując gniazdka, należy liczyć się z pewnymi zasadami, generalnie na każde 5m2 pomieszczenia powinno znaleźć się przynajmniej jedno gniazdko, montowane na wysokości 0,3 m. Oczywiście w salonie z wydzielonymi strefami, gniazdek musi być znacznie więcej. I tak, w strefie telewizyjnej konieczne są przynajmniej dwa gniazdka podwójne, jeśli dodatkowo planujemy umieścić lampkę, także należy wziąć to pod uwagę. W strefie wypoczynkowej, z pewnością przyda się jedno gniazdko podwójne, podobnie jak w strefie jadalnianej.

Jakie okna dachowe?

Poddasze jest miejsce, które można pięknie urządzić. Oprócz oświetlenia sztucznego trzeba zadbać także o światło dzienne. Montaż odpowiednich okien na poddaszu jest bardzo istotną kwestią. Na poddaszu najlepiej sprawdzą się okna połaciowe. To one dostarczą największą ilość dziennego światła.

zdjęcie 1

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także